| Ankaanca a întrebat:

De ce cand incerc sa imi actualizez un joc pe mobil imi arata ca nu exista spatiu suficient pe dispozitiv? Jocul este descarcat pe card, care nu este nici un sfert ocupat

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pentru ca download-ul+instarea se realizaeaza intial in memoria interna, fiind copiat ulterior pe card, fiind necesar de cel putin 2 ori mai mult spatiu decat ocupa aplicatia ca sa nu ai probleme pe durata actualizarii.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Dar cu memoria interna cum stai?

| Ankaanca explică (pentru sltlp):

Mai am spatiu si in cea interna, dar de ce conteaza asta atata timp cat jocul se afla pe card?

| Ankaanca explică (pentru sltlp):

Am inteles. E totusi ciudat pentru ca am avut in telefon mai multe aplicatii decat am acum si inca se actualizau celelalte

| sltlp a răspuns (pentru Ankaanca):

Pentru ca download-ul+instarea se realizaeaza intial in memoria interna, fiind copiat ulterior pe card, fiind necesar de cel putin 2 ori mai mult spatiu decat ocupa aplicatia ca sa nu ai probleme pe durata actualizarii.