| Crisyy a întrebat:

De ce cand incerc sa imi conectez telefonul la calculator nu merge? Imi apare:Nu se poate realiza conectarea la telefonul mobil.Verificati conexiunea.

6 răspunsuri:
| haifisch a răspuns:

Depinde cum incerci sa-l conectezi. Poti prin bluetooth, poti prin usb. Vezi daca ai driverele usb instalate. De obicei, telefonul vine cu un cd. Instaleaza ce ai pe acel cd. Da un update la windows. Incearca sa restartezi telefonul. Pot fi o gramada de motive pentru care nu merge.

| haifisch a răspuns:

Incearca sa faci update la drivere.

| Crisyy explică:

Prin USB.Am bagat bine mufele.Pana astazi a mers fara instalu` dupa cd-ul telefonului, cand am vazut ca nu merge l-am instalat si acolo imi da eroarea: mi apare:Nu se poate realiza conectarea la telefonul mobil.Verificati conexiunea...

| ruby_2970 a răspuns:

Probabil ca mobilul sau windowsul tau e prea vechi sau nou.big grin

| 0000_5561 a răspuns:

Poate nu ai pus mufele bine?

| 0000_5561 a răspuns:

Poate nu ai conectat corect mufele.happy