| sebastian112 a întrebat:

De ce cand incerc sa instalez service pack 3 pentru windows xp imi da eroarea setup cannot copy the file dmusic.sys?
Ce pot face sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Intai de toate iti zic ca dmusic.sys este "Microsoft Windows Kernel DLS audio synthesizer file".

Si apoi raspunsul... simplu, poate fi fisier "corrupt". Incearca sa iei kitul pentru SP 3 dintr-o alta locatie. Nu incerca sa inlocuiesti manual fisierul, pentru ca nu-ti va mai functiona nu numai pachetul, dar si Windowsul, corect.

In cele mai multe cazuri se recomanda o scanare a registrilor in caz ca apare vreo eroare ce tine de acest fisier. Pentru asta iti recomand 3 programe:

http://www.reviversoft.com/registry-reviver/
https://www.malwarebytes.org/
http://www.piriform.com/ccleaner/download

Le descarci, le instalezi, scanezi, stergi tot ce gasesti. E esential ca registri sa dispuna de o buna functionare.

Daca nici asa nu merge, atunci va trebui sa-ti reinstalezi sistemul de operare dupa care sa aplici SP3 acestuia.

| sebastian112 explică (pentru miTzuliK93):

Am copiat manual dmusic.sys,a mers dar apoi am primit din nou o eroare acum din cauza fisierului compbatt.sys! Pot anula instalarea?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru sebastian112):

Eu unul nu am instalat niciodata un SP pe XP. Cred ca se poate, din moment ce e o instalare. Daca ai pornit pe ruta manuala, termina pe ruta manuala, dar o faci pe riscul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Hai ca ma abg si eu in vorba. Din experienta proprie,spun ca cd-ul cu windows este nitel zgariat si nu poate copia.
Intrebi cum rezolvi? Cand iti da eroarea dai enter de mai multe ori pana o ia. Enter,enter,enter,si tot asa pana o copie. Daca cd-ul e zgariat si nu poate lua acea fila, sari acea fila ca nu ai ce face. Eu am dat enter mereu, unde a copiat unde am sarit si atunci am zis ca e bun, merge bine windows-ul. Daca tu crezi ca windows-ul nu se comporta normal si iti da erori din cauza acelor file sarite la copiere, cauti un windos bun si il instalezi.Asta e. Cel mai bine cauti un win bun dar stiu ca sunt persoane care nu au windows la indemana si procura ...mai greu.