| hoLigan a întrebat:

De ce cand instalez windowsul merge pana la 50 % si da aceasta eroare? A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
page fault in nopaged area
if this is the first time you've seen this stop error screen, restart your coputer. if this screen appears again, follow these steps: check to make sure any new hardware or software is properly installed. if this is a new installation ask your hardware or software manufacturer for any windows update your might need
am verificat tot si este bine si tot acest error da de ce oare?

Răspuns Câştigător
| grgdlk a răspuns:

Le iei pe rand, lasi cate un singur ram sa vezi cu care merge, si eu am avut probleme d astea tin minte, dar e foarte posibil sa fie si cd ul windows, mai ales ca sunt sigur ca folosesti unul fara licenta.incearca alte windows uri ia de pe net iti zi eu un windows bun in pm

11 răspunsuri:
| deavolu a răspuns:

Daca ai doua placute Ram scoate una inainte de a incerca sa instalezi windows sau scoate mufa de la Hardisk si bag-o inapoi s-ar putea sa fie si de la dard icearca sa dai format normal la hard nu rapid format dar mai mult ca sigur ca e placuta ram de obicei asa face daca una e dusa
sper sa-ti fie de folos

| grgdlk a răspuns:

E posibil sa fie de la hard sau RAM cum a zis si deavolu, daca zici ca ai incercat deja cu 2 cd

| hoLigan explică (pentru grgdlk):

Si cum imi dau seama care ram nu este bun ca toate mi le detecteaza pe toate am 3 placute 1 de 512 si 2 de 256
sau daca este de la hhd atunci ce ar putea fi? am 2 hdd uri si pe nici unul nu se poate instala pe aman doua da aceiasi error

| master77 a răspuns (pentru hoLigan):

E vorba de winxp? Incearca sa-l instalezi numai cu placuta de 512. Poate au frecventele diferite celelalte. Nu e de la hdd. Incearca cd-urile si la altcineva sa vezi daca sunt bune.

| hoLigan explică (pentru master77):

Am incercat si mergeauhappy doar aici nu merge!

| master77 a răspuns (pentru hoLigan):

Atunci du-te cu hdd la cine a mers si scoate-le pe celelalte ale lui, si lasa-l bagat doar pe al tau. Instaleaza windows-ul, dupa care revii acasa. Bafta!

| grgdlk a răspuns (pentru hoLigan):

Le iei pe rand, lasi cate un singur ram sa vezi cu care merge, si eu am avut probleme d astea tin minte, dar e foarte posibil sa fie si cd ul windows, mai ales ca sunt sigur ca folosesti unul fara licenta.incearca alte windows uri ia de pe net iti zi eu un windows bun in pm

| sebiku a răspuns:

Incearca alt CD cu Windows.

| Ady192 a răspuns:

Nu e bun cd-ul cu windows-ul

| hoLigan explică (pentru Ady192):

Am incercat cu 2 windowsuri dar cu nici una nu mergea dadea error ul acela

| Ady192 a răspuns (pentru hoLigan):

Mai este in garantie? du-l sa vada aia ce are... daca nu mai este tot trebuie sa-l duci...

| hoLigan explică (pentru Ady192):

Nu are garantie luat de la secand acum vreo 2 ani