| alexTechGuy a întrebat:

De ce cand ma cenectez la modem nu face sunetul de conectare ca am 62 de ani si acel modem este din 1998 si n-am avut probleme cu linia telefonica recent sau cu telefonul meu din 1996 sau cu modemul ce ma fac pentru ca a trebui sa ma duc la fiul meu acasa sa ma ajute cu intrebarea asta

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sper ca glumesti, nu? Sau chiar vrei sa ai o conexiune dial-up in anul 2021?

Urmeaza sa intrebi de unde poti sa inchiriezi o caseta video cu filmul "Dublu impact".

| Zuzu1991 a răspuns (pentru johnnny123):

"De ce cand ma cenectez la modem nu face sunetul de conectare"
la ce numar te connectezi tu?!?
MORRRRRR de curiozitate cine mai ofera dial-up in 2021
morrrrr, MORRRRRR de curiozitate, SINCER!

| alexTechGuy explică (pentru Zuzu1991):

Pai nu stiu cine dar am coneciune dil up de la un isp din 1994

| alexTechGuy explică (pentru johnnny123):

Si sa stii ca pot face dil up coneciun ca am cel mai recent windows care este windows 98

| Zuzu1991 a răspuns (pentru alexTechGuy):

Tovarasu' de la partidul troll-ilor, trebuie sa dai bani "undeva" ca sa ai un serviciu OARECARE, inclusiv de internet, acum o sa imi spui ca nu stii unde dai banu

poate nici macar nu stii la ce nr de tel faci dial-up ca asta te-am intrebat in primul rand, si nr ala se poate verfica destul de usor, il apelez si daca scoate sunete de fax/modem atunci te cred tongue

| alexTechGuy explică (pentru Zuzu1991):

Uite sa iti dovedesc dar mai intai cum pun mp3 la TPU ca sa asculti ca face sunet

| Zuzu1991 a răspuns (pentru alexTechGuy):

Tu vrei sa imi dovedesti cum vrei tu, nu cum vreau eu, iar un sunet de modem e NESEMNIFICATIV, inca mai exista tehnologia fax-urilor, si inca se mai gasesc pe ici si colo modem-uri, moment in care daca am doua modem-uri sau un modem si un fax pot sa produc zgomotul ala binemercic, cu comenzi de modem, ca sa nu mai vorbim ca, gasesti pe internet asa ceva cat cuprinde

deci, in continuare te cred troll tongue si iti cer sa dovedesti postand numarul de telefon la care dai telefon ca sa faci dial-up, NU sunete sau alte balarii tongue~~~~

| alexTechGuy explică (pentru Zuzu1991):

Da sa stii ca nimeni decat isp stie numarul de dial-up ca nu scrii nucaieri doar modemul stie ce numar suna asta e problema ca nu se stie numarul su sa stii ca inca exista isp de dial-up connection

| Zuzu1991 a răspuns (pentru alexTechGuy):

Numarul e scris in dial-up connection, e IMPOSIBIL sa faca dial up pe linia telefonica fara numar, nu e ca la DSL, fibra optica sau cablu, unde reteaua e privata si isi geseste unde sa se connecteze din configuratii

si ca sa te conving, e ca si cum ai vrea sa vorbesti la, linia erotica si dai telefon... unde? fara numar trebuie sa intrebi pe cineva, moment in care trebuie sa stii macar... NUMARUL de la informatii (deci tot iti trebuie numar)