| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand pornesc un video pe youtube imi da buffering non stop am sunat la cei de la internet totul e in regula.am reinstalat chrome am reinstalat flash player si nimic dec se blocheaza din 3 in 3 secunde si nu este de la pc ca am niste componenete faza este ca se incarca prea greu bara aia...nici nu imi ia tot internetul foloseste 700kbs/s cand eu am 7 mb/s am incercat si cu dezactivarea Adobe-ului din chrome si cu dezactivarea hadware accelerating si nimic...pot rezolva problema fara sa instalez extensti sau alte prostii doar din setari? Inainte nu aveam nici o setare si imi merge impecabil chiar acum 2 zile mi-am reinstalat windw si de atunci face asa nu cred ca e de la windows deoarece merge totul foarte bine in afara de chrome!

15 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La ce super-viteză de net ai, nu te mira că așa și lucrează! Recomand așa.
Jos cu Google chrome-ul care se știe că e cel mai prost browser de internet, îți stochează datele personale și de nvigare pe hdd, iar asta va face ca pc-ul și browserul să lucreze lent, și mai și face phishing de date private, trimițând-ul cu „scopuri statistice" la google!
Recomand IE11 dacă ești „alergic" la softurile open source ca Mozilla Firefox.
Adobe flash player nu mai trebuia instalat deoarece google chrome conține deja, la fel ca IE 11 modulele flash pentru redare conținut multimedia on line.Chestie ce se bata cap în cap cu papi-ul de la chrome.Degeaba îl vei dezinstala că deja treaba e rezolvată... de tot.
Windows-ul. Poți reinstala tu Windws și de 1000 de ori dacă știi că ai furat copia de windows de pe filwe liste.Nici o copie de acolo nu e originală! Tote copiile de acolo sunt contrafăcute cu viruși ce-ți distrug hard disc-ul, infectează sectoarele de boot ale acestora și infectează chiar și BIOS-urile! Că merge, asta e pur noroc și e doar la suprafață, că o să ai probleme hardware e realitate!
Instalează Mozilla Firefox și vezi cum se comportă clipurile video pe acest browser.Da©a tot la fel de lente vor fii problema e de la conexiunea de internet, care și eu pe stick de le digi o am mai mare(10mb/sec) și mi se pare lentă, dapoi la sub 10 mb/sec...
Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Auzi, permite-mi sa iti spun ceva: cumparati tu windows original ca deh iti permiti, poate el nu vrea, si ia unul de pe file. cum ai spus tu. Virusi ce-ti distrug hdd laughing) aoleu da ma, si eu folosesc win 7 64 bit si nu am problemele astea cu virusii, atata timp cat folosesti un anti-virus bun este cel mai tare.
El are probleme cu internetul este clar asta, el zice ca are 7mb/s la ce are 7mb? Daca are modem merge de nu se poate, trebuie sa il pui pe pauza cateva secunde apoi sa ii dai drumu, daca nu inseamna ca e de providerii de internet.

| CinevaNou a răspuns (pentru DeyCj):

Wow, vad ca e ceva banal sa modifici un fisier si sa-i injectezi virusi pastrand md5 si sha1 initial. Mai spune, doar atat stiu sa faca virusii aia? nu ard cumva si placa de retea a vecinului?

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru DeyCj):

70mb/s e ok acum?

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde sti tu ca nu am windwos original ....eu am windows original de la providerul palcii mele video care este un windows de gaming si am net de 70/mbs adica descarc de pe steam cu 7.4 mbs

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru DeyCj):

De unde stii ca nu am windows-ul piratat il am original...

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru DeyCj):

Am si un prieten care are pc cu windows fals. de 5 ani si merge in continuare perfect pe acelasi pc si are teste de temp si hdd facute sunt la 100% doamne...

| DeyCj a răspuns:

Nu vreți o să fiți obligați.Ai auzit de legea Big Brother precis, la care se adaugă TPM-ul activ în Windows de la 7 în sus.
Una e It-ul și alta e service-ul de calculatoare și consultanța în IT.Seamănă doar la titluri, real fiecare merg pe drumurile lor și n-au nimic în comun.Programarea și web design-ul nu rezolvă probleme hard și soft ale echipamentelor și stațiilor de lucru pe care lucrați.Că aveți și voi habar în mare de ce și cum, asta e drept, dar doar în mare.
De n-aș deține experiență suficient de relevantă în service calculatoare și consultanță în IT(peste 5 ani reali), la care se adaugă încă doi de testare și verificare softuri din sursele alea de unde furați voi soft(de inconștienți ce sunteți) nu v-aș răspunde le întrebări.
Dacă ați fura cu cap nu din spirit de turmă așa cum faceți nu ar fi nimic, și mai grav mai și învățați pe altul să fure tot la fel de prost cum o faceți voi nu ar fi nimic.
Dacă tot furați măcar nu vă mândriți cu asta, că asta e infracțiune cibernetică, nu normalitate, nu ați folosii soft contrafăcut cu viruși care numai în sursele alea ilegale se găsesc, eliberând prin inconștiența voastră ignorantă virușii reali pe internet, afectând prin asta pe alți useri de calculatoare a căror țintă e virusul respectiv.Asta e mai grav.
Am DVD cu Windows original. Dacă citeai termenii și condițiile MIcrosoft știai că nu ai voie să-l folosești decât o singură dată pe un singur calculator.
Abia aștept să se pună ORDA(precis n-ai auzit de ei) pe treabă și la PF. Da ar trebui modificată și legea să răspundeți voi personal pentru ceea ce faceți nu părinții voștri care habar n-au ce lucrați voi la calculator!

| crytical a răspuns:

Baga firefox daca chrome face figuri, si flash player-u l-ai instalat degeaba, ca chrome-u il are deja.

| K0sti a răspuns:

La 7 mb/s cred ca si tu fugi mai repede!

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru K0sti):

70mb/s e ok acum? pe steam descarc cu 7.4 mbs gta v in 1 ora

| K0sti a răspuns (pentru RazvanelStefanel):

laughing Ce ai? De cand da providerul placii video licenta windows? Aberatie! Cand o sa faci diferenta intre Mbps si MB/s, mai stam de vorba! Factorul de multiplicare dintre Mbps şi MB/s este 8!

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru K0sti):

Mda...clar ca la o placa video titan pe langa 4 coduri de jocuri am primit cadou un cd de windows la promotie doamne ce...

| K0sti a răspuns (pentru RazvanelStefanel):

Scaneaza-mi factura si te cred!

| OfataOricare a răspuns:

Depinde su de internet, dar cred ca nici nu ai lasat sa se incarce video-ul inainte sa-l pornest.