| Niko0o29 a întrebat:

De ce cand scanez ceva la imprimanta mi se deschide publisher si nu se deschide ceea ce am scanat? ce trebuie sa fac?
P.S. Am o imprimanta multifunctionala Canon Pixma Mp252

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cand deschizi o poza, se deschide cu altceva, sau tot cu publisher? Daca se deschide tot cu asta, seteaza alt program pentru a deschide pozele. Si incearca sa schimbi si formatul in care le salvezi daca poti, nu stiu la a ta cum e, dar pe mine ma lasa sa aleg jpg, tiff, bmp etc.

| Niko0o29 explică (pentru antimulte):

La poze nu se deschide. Dar de cate ori am incercat sa scanez ceva si dupa sa vad ce am scanat in desktop nu mergea deoarece se deschidea cu publisher si nu stiu de unde sa modif setarea respectiva sau trebuie sa instalez ceva anume pentru scanner?