| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand sunt intr-un apel video interlocutorul nu ma aude?(ma aude doar daca folosesc castile )

5 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Trebuie sa setezi din Control Panel/sound/microfon, care microfon sa fie default. Posibil ca pe lângă microfonul de la casti mai ai un microfon de birou sau cel de la laptop (daca ai laptop) si unul dintre acelea ar trebui setate default.

| ziftode a răspuns:

Castile au microfon diferit
apel video inseamna "speaker", de asemenea e diferit microfonul de speaker fata de microfonul telefonului cand il pui la ureche

diagnostic final: microfon de speaker defect
solutie: MERGI LA SERVICE!

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS, sper ca vorbim de telefon aici... nu ai specificat deloc asta asa ca a trebuit sa ghicesc!

| Lucian2473 a răspuns:

Ai speaker-ul defect la telefon.

| Lucian2473 a răspuns:

Pardon, microfonul.