| DanielVălean a întrebat:

De ce daca ecranul tabletei este spart touchscreen-ul nu mai merge? Am un coleg al carui ecran la telefon e spart de o vreme si touch-ul tot merge. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| JustinDaniel a răspuns:

Pentru că nu a trecut prin sticlă... Adică e crăpat. Deci hai să iti explic
1. Este sticla si sub sticlă ecranul
2. Dacă lovitura afectează sticla si touchscreen-ul. E mort telefonul
3. Deci am eu un telefon spart dar touchscreen-u merge pentru că nu a afecat touchscreenu happy Fundăliță?

1 răspuns: