| Necunoscutu92 a întrebat:

De ce daca pui jocuri/aplicații pe cardul SD nu se baga toată aplicația si mai rămân fișierele (gen obb sau urme de fisiere de la aplicații )

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Și pe calculator este la fel: chiar dacă instalezi un program in altă partiție decât in :C, totuși, o parte din programul respectiv se instalează și in :C că altfel nu ar merge.
Ba încă la telefoane, unele aplicații sunt stabilite de programatori ca să se instaleze numai în memoria telefonului și nu și pe card tocmai ca să se asigure că nu aplicația nu va da erori la folosirea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe card SD muti doar apk-ul ( aplicatia, jocul in sine ). OBB sunt, de fapt, datele jocului si acestea nu se muta pe SD.