| Alecsandriii a întrebat:

De ce de fiecare data cand intru pe PC si deschid task manageru imi arata ca "Disk" e la 100%, si cand dau pe el superfetch ocupa cel mai mult din el
Dupa isi revine la normal la 8-15% cu chrome-ul pornit.Dar de ce la inceput e 100%? ce sa ii fac?
Windows 10

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactivezi superfetch:
https://www.technipages.com/windows-enable-disable-superfetch

| Nimeni10 a răspuns:

E de la Windows update, si la mine mai face așa din când in când, folosește Mozilla firefox, nu papa ram ca chrome

| ROB3RT89 a răspuns:

Mai fa si tu o mica optimizare si defragmentare!
Gestioneaza bine programele din starup si vezi ce ocopa mult si nu ai nevoie(inclusiv superfetch)