| LanguageMaster a întrebat:

De ce Digi Mobil nu garantează funcționarea 4G în interiorul clădirilor?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Semnalul 4G interfereaza cu armatura metalica a cladirii.

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

Dar cel 3G?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Identic, uita-te pe site-ul celor de la Orange, la acoperire, si selecteaza o locatie cu semnal mai slab, se vede pe harta, si da-i pe ea, intr-un punct, iti va spune in dreapta, in interiorul cladirilor semnalul poate fi slab sau bun depinde.
Exact cum a spus dario, armatura metalica, interferete de la diferite dispozitive, gen wireless, si multe altele.

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Tot semnal este. Functie de puterea semnalului emis poate fi mai slab sau mai puternic. Eu nu am avut probleme pana acum cu 3G in interiorul cladirilor. Ma refer la zonele in care am fost pana acum.