| mtw123 a întrebat:

De ce fiecare site pe care intru apare in partea de sus stânga a tab-ului cu Not secure?

5 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Verifica firewall sau seteaza data si ora

| Ineys a răspuns:

Pai cine stie pe ce site-uri intri tu. Si la TPU iti apare la fel?

| mtw123 explică (pentru Ineys):

Da, si pe TPU şi pe Youtube, Facebook, absolut pe orice site

| floreadan a răspuns:

Pentru ca nu are un certificat SSL, ai grija cu astfel de site-uri ca e posibil sa ai probleme daca intri pe ele si nu sunt securizate.

| AnDrewV a răspuns:

Motivul pentru care vedeți avertismentul "Not Secure" se datorează faptului că pagina web sau site-ul web pe care îl vizitați nu oferă o conexiune securizată. Atunci când browserul Chrome se conectează la un site web, acesta poate folosi HTTP (nesigur) sau HTTPS (securizat). HTTPS utilizează protocolul SSL/TLS pentru a furniza o conexiune securizată, care este atât criptată, cât și autentificată