| tonyc7 a întrebat:

De ce gasesc fontul literelor diferit (adica mult marit decat l-am lasat ultima data si fara sa umblu deloc la el) la lista de site-uri cand caut ceva pe google? E posibil sa fie semn ca pc-ul meu a ajuns pe mana unui hacker?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca ai apasat CTRL in timp ce ai rotit de scrool, e foarte normal sa se mareasca fontul (mai exact, zoom-ul se mareste astfel, nu fontul, dar te poate induce in eroare).

Ce browser folosesti?
Verifica in setarile browserului, care e dimensiunea standard setata pentru font.

In Chrome, vezi direct daca apesi pe cele 3 puncte, Zoom 100% (etc)
sau intri de acolo la Settings,
derulezi pana la Appearance
si acolo ai
Page Zoom
si
Font Size

In alte browsere e asemanator (dar posibil sa nu se numeasca Appearance).

| tonyc7 explică (pentru NLS):

Daca se marea zoom-ul, se marea intreaga pagina, inclusiv scrisul de sub numele fiecarui site in parte (din acea lista dupa ce dau search pe google).
Ciudatenia e ca apare marit doar fontul cu care apar scrise site-urile respective. Ceea ce face sa para scrisul de sub fiecare site destul de puchinit in comparatie cu scrisul cu care apare fiecare site.
Ai inteles acum care e problema?

| Werrich a răspuns:

Cu siguranță hackerii nu au alta treaba decât sa iti schimbe fontul laughing

| tonyc7 explică (pentru Werrich):

Poate e o dereglare provocata de activitatea lor clandestina, mai stii?winking