| Child a întrebat:

De ce imi apare "Conexiunea sigură a eșuat.A apărut o eroare în timpul conectării la www.tumblr.com. Răspunsul OCSP nu este încă valid (conține o dată din viitor). (Codul erorii: sec_error_ocsp_future_response)

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem. " cand accesez un site? Cum pot sa o rezolv?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Data si ora din calculator nu e corecta - trebuie refacuta, sincronizata. O poti modifica din windows sau din bios.
Daca pierde data cand e oprit, e posibil sa fie terminata bateria din placa de baza sau sa nu faca bine contact (daca lucrezi in interiorul calculatorului si nu stii cum sa o faci, descarcarile electrostatice si nu numai, pot sa iti defecteze usor placa de baza sau parte din componente)

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Verifica-ti data si ora!

| Child explică (pentru K0sti):

Data si ora?

| K0sti a răspuns (pentru Child):

Vrei sa-ti scriu in alta limba, ce nu e clar?

| Child explică (pentru K0sti):

Cum adica? nu inteleg

| halogen001 a răspuns (pentru Child):

Data si ora din calculator nu e corecta - trebuie refacuta, sincronizata. O poti modifica din windows sau din bios.
Daca pierde data cand e oprit, e posibil sa fie terminata bateria din placa de baza sau sa nu faca bine contact (daca lucrezi in interiorul calculatorului si nu stii cum sa o faci, descarcarile electrostatice si nu numai, pot sa iti defecteze usor placa de baza sau parte din componente)