| AndrrreaDeea a întrebat:

De ce imi "bazaie" boxele de la calculator si ce ar trebui sa le fac sa nu se mai auda acel zgomot?

10 răspunsuri:
| AnonymousQ666 a răspuns:

Acel zgomot se aude cand sunt bagate in priza fara sa asculti ceva..sau si cand asculti?

| AndrrreaDeea explică (pentru AnonymousQ666):

Doar cand incerc sa ascult ceva

| AnonymousQ666 a răspuns (pentru AndrrreaDeea):

Aaaa..atunci ceva nu e in regula... probabil s-au ars...si eu am avut primele boxe la pc, au mers ceva timp, dar dupa au inceput sa bazaie si intr-un final nu se mai auzea nimic. Am crezut ca e de la mine..ca nu am bagat firele in spate la unitate bine, dar nu. Erau arse.

| AndrrreaDeea explică (pentru AnonymousQ666):

Pot face acel zgomot din cauza vreunui virus sau ceva de genul asta?

| Danzell a răspuns (pentru AndrrreaDeea):

Cu siguranta nu.
Sunetul se aude fara zgomotul acela cu alte boxe?
Cand modifici volumul direct de la boxa se aude acel zgomot?

Cel mai probabil este din cauza rotitei de volum. acea rotita este conectata la un potentiometru acel potentiometru este problema

| AnonymousQ666 a răspuns (pentru AndrrreaDeea):

Nu..virus in niciun cazwinking

| Andreeac33 a răspuns:

Daca sunt langa un telefon mobil de obicei fac un zgomot asurzitor.

| AndrrreaDeea explică (pentru Andreeac33):

Nu e nici un telefon in preajma.

| Andreeac33 a răspuns (pentru AndrrreaDeea):

Atunci chiar nu stiu, imi pare rau.

| AnnaaXD a răspuns:

In unele boxe firele nu fac bine contact si trebuie sa te uiti sau sa chemi pe cineva sa se uite la ele. Daca nu, poate este un telefon sau altceva cu care sa faca contact de radiatii. :*