| NuStiuCeva a întrebat:

De ce imi cere cand dau click pe un program, sa le deschid cu Open With?, cine ma poate ajuta sa bage id de mess xangello_angel, sau id de skype xangello.angel sau sa raspunda aici, va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Este din cauza unui virus care a compromis setarile din registri pentru fisierele EXE (executabile/programe) si/sau LNK (shortcut-uri). gasesti fix-urile aici http://www.thewindowsclub.com/fix-unable-to-open-exe-lnk-files-windows-7

| NuStiuCeva explică (pentru al3xander):

Am descarcat ala, dau pe el dar dupa putin timp imi da o eroare
Cannot import C:\Users\ADI\Desktop\EXE_Fix_TWC.reg: Not all data was successfully written to the registry.Some keys are open by the system or other processes. baga id de mess xangello_angel sau de skype xangello.angel sau scrie aici.

| al3xander a răspuns (pentru NuStiuCeva):

Pentru ca e din cauza unui virus care blocheaza acele chei de registri (le deschide fara sa le inchida si asa nu lasa alte programe sa modifice). incearca sa folosesti si utilitara asta http://www.softpedia.com/......tion.shtml si dupa sa faci o scanare cu combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ (daca nu reusesti sa-l executi redenumeste extensia din "combofix.exe" in "combofix.com")

| LucianP a răspuns:

Programul respectiv nu e recunoscut de sistemul tau de operare si iti trebuie un anumit program pentru a l deschide.(ex. pentru pdf. Adobe reader)

| NuStiuCeva explică:

Nu-i asta problema, nici yahoo nu porneste, nici windows media player nici internet explorel, si tot asa si celelalte programe.