| Ionut321123 a întrebat:

De ce imi merge calculatorul mai bine fara antivirus decat cu antivirus?

Răspuns Câştigător
| claudiu11re a răspuns:

Eu zic ca mai bine ti-ai baga inapoi antivirusu decat sa iti strici tot prin comp si dupa aia sa te iei de par...nare rost...lasa-l merge el mai greu dar asta e mai bine lasi antivirusu

15 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Pentru ca antivirusul foloseste multe resurse pentru scuturi si mai ales pentru scanare+ baza de date care e si ea destul de mare.

| Wehrmacht a răspuns:

Instaleaza din nou AV-ul.Merge mai bine...pai asta depinde de AV.Incearca un AVG 2012 sau Kaspersky. Kaspersky incetineste putin mai ales in prima zi dupa ce l-ai instalat.Dar cu timpul nu o sa il mia observi.

| JustCosmin a răspuns:

Pentru ca Antivirusul ia din resurse cand isi face update-uri si cand scaneaza.

| DoRu a răspuns:

Eu zic sa-ti instalezi un antivirus, eventual avast ultimul... Dar ce rami, procesor si ce windows?

| Sihastrul a răspuns:

Consuma resurse, asta nu-i un motiv sa renunti la el.

| GEORGE a răspuns:

Pentru ca antivirusul iti ia din configuratia sistemului, astfel pc-ul merge mai greuwinking

| Andrei07565486 a răspuns:

Pentru ca antivirusul isi mananca din resurse, dar tot odata iti protejeaza pc de virusi

| CupY a răspuns:

Pentru ca antivirusul îți consumă resurse, iar calculatorul tău e slab de merge greu. Fără antivirus îți merge mai bine temporar. După o lună când ești plin de viruși și nu se va mai aprinde o să realizezi importanța lui. Nu mai zic de cazurile în care ți se arde placa de baza și alte 2-3 componente de la vreun virus și vorbesc din experiență.

baga funda aici petru răspunsul concret și la obiect.
Stima.

| Adryan17 a răspuns:

Pai antivirusul ala, ca orice program iti consuma din capacitatea componentelor...nu te bag prea mult in ceata cu astea, nu e de speriat ca iti merge mai greu, asa se intampla aproape la toti.

| Cancerigen a răspuns:

Nu-i logic ca un antivirus iti consuma din 'memorie'? Doh.

| Saddelyx a răspuns:

Poate ca antivirusul iti ocupa multa memorie.

| gad a răspuns:

Antivirusul iti mananca din resurse si e mereu in proceseaza scanand orisice de asta iti merge mai greuwinking

| mihalacher26 a răspuns:

Fiindca un antivirus ocupa multa memorie de aceea!winking

| HaLoG3N a răspuns:

1. Ori ai o gramada de virusi in pc si antivirusul incearca sa te atentioneze in privinta lor si odata cu unistalul acesti virusi nu mai pot fii gasiti iar pc teoretic ar trebui sa mearga ca si cand nu sar fii intamplat nimic 2: ori ai un antivirus prost 3.depinde ce antivirus ai

| ManuelP a răspuns:

Probabil aveai un antivirus de proasta calitate! Downloadeaza ori cumpara Avira, este cel mai bun.