| pulx a întrebat:

De ce imi merge laptopul asa de greu ca am 4 gb placa de 1gb si mai am si preocesor dualcore de 2 ghz ce dracu ar avea am si windous 7 p el cand ma joc darkorbit imi merge ca dracu ba mi se opreste pierde conexiunea.

6 răspunsuri:
| Un1kuL a răspuns:

Posibil sa ai ceva virusi.reistaleaza-ti windows-ul si vezi daca tot asa face

| xtreme95 a răspuns:

Vezi sa fie instalata placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca ai toate driverele instalate eventual un antivirus si scanare, daca tia gasit mai multe virusi instaleaza din nou windowsul doar asa scapi de problema neaparat un antivirus dupa ce ai pus windowsul din nou

| doctorandus a răspuns:

Poate fi de la virusi, spyware, adware, placa video depasita, erori logice pe disc, etc.

| elevu a răspuns:

Poate sa fie si pentru ca, mai ales seara, pe darkorbit este un lag infernal (daca joci pe una din,, globale'').

| tuttyFresh a răspuns:

Pentru inceput fa urmatoarele chestii :
1. instaleaza un antivirus bun ( avg nod43 BitDefender ) fa o scanare
2.O defragmentare nu ar strica
3.Fa niste curat prin partitii : adica C si D
4. Intra in DarkOrbit si pune la minim setarile dar adauga mapa la max si navele ( e partial 80% aceeasii chestie dar merge de 3 ori mai bine )
5.Tot ce e pe ecran pune in D lasa-ti eventual ceva in maxim 1 Gb ceva care folosesti tot timpul mai mult nu...
Dupa toate astea ar trebui sa-ti mearga toaaaate bine si frumoase la ce pc ai