| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi spune pe tableta atunci când vreau sa instalez o aplicatie "este posibil ca această aplicație sa nu fie optimizata pentru dispozitivul dvs"? Am Android 6.0.1 actualizat de la 4.4

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai o tableta mai veche, cu resurse reduse.
Noile aplicatii necesita resurse mai mari (memorie, procesor) care pot supraincarca tableta ta si va functiona mai greoi decat pe unul de generatie mai noua.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca ai sarit de la 4.4 la 6.0.1? Nu te cred. Daca era asa cum spui nu mai intalneai acel text.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Asus Nexus k008 aceasta este tableta

| sierra1 a răspuns:

Poate că unele aplicații nu umplu ecranul și rămâne un chenar negru la rulare. În cazul ăsta e vorba de rezoluția acceptată de dispozitivul tău. Dar asta nu e o problemă gravă.