| ClickNetwork a întrebat:

De ce imi tot apar prostii de reclame?
Imi apar reclame pe tot internetul.
Pe:
google.ro
nintendo.com
airdroid.com
Iar pe tpu.ro si youtube.com, stiu ca sunt reclame.Dar imi apar mai multe ce de obicei!
CE SA FAC?
Dau cea mai mare funda celui care ma ajuta sa evapor prostiile de reclame!
P.S. Am Mozila Firefox dar pana acum cateva zile nu imi facea asa.

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Instaleaza-ti adblock (gratuit) https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/adblock-plus/

| ClickNetwork explică (pentru pbsolver):

Multumesc! Desi tot imi scrie: "Ads not by this site" nu imi mai apar reclamele! FUNDA!

5 răspunsuri:
| ClickNetwork explică (pentru silviutzu17):

Multumesc! Dar nu iti pot da funda deoarece nu ai raspuns primul.Imi pare rau...

| pbsolver a răspuns (pentru ClickNetwork):

Cand iti mai apar reclame noi in flash, daca vei duce mouse-ul pe ele vei vedea un butonas mic in dreapta lor numit Block, apesi pe el si adaugi reclama la filtrul de reclame blocate. daca vrei sa blochezi o poza, dai click dreapta pe ea adblock: block image
in caz ca ai blocat ceva din greseala, mergi la tools, options, addons, adblock plus, options, filter preferences, custom filters, click dreapta si delete. langa custom filters mai ai si Filter Subscriptions. astea sunt reclamele blocate de alti utilizatori de pe internet si cele care primesc mai multe blocari sunt blocate definitiv (cat timp ai instalat adblock). pentru a le actualiza sa-ti blocheze toate reclamele mai noi ( se intampla sa mai scape cateva) apesi CTRL+SHIFT+T

bafta!

| adrianch a răspuns:

Am patit si eu asa... se instalase un addon in firefox. Pur si simplu l-am dezinstalat si gata.