| sebilika a întrebat:

De ce in dxdiag, am placa video: Intel(R) HD Graphics 3000, iar in device manager am: Intel(R) HD Graphics 3000 si NVIDIA GeForce GT 520MX?

De ce apar 2 in device manager? funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu ruleaza ambele in acelasi timp. Cand te joci, trece pe dedicata pentru un plus de performanta. Pentru a economisi energie, baterie cand vizualizezi un film, youtube, etc trece pe integrata deoarece aici nu ai nevoie de putere grafica extraordinara.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca in procesor se afla un mic chip grafic, de aceea ( placa video integrata ). Iar gt520mx este placa video dedicata.

| sebilika explică (pentru Jipa95):

Si ruleaza ambele in acelasi timp?

| sebilika explică (pentru Jipa95):

Mersi

| Jipa95 a răspuns (pentru sebilika):

Nu ruleaza ambele in acelasi timp. Cand te joci, trece pe dedicata pentru un plus de performanta. Pentru a economisi energie, baterie cand vizualizezi un film, youtube, etc trece pe integrata deoarece aici nu ai nevoie de putere grafica extraordinara.