| anonim_4396 a întrebat:

De ce jocul Pokemon Go e considerat așa periculos? Ce e așa rău în a te plimba? Cu chestii precum telefonul spart din neatenție, cap lovit, telefonul furat e problema persoanelor respective

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca unii nu se uita unde merg si ajung in cartiere dubioase sau intra in trafic/alte zone periculoase. Si nu il crede nimeni periculos, doar reporteri si site-uri care vor views si clicks.

| Celcestietot a răspuns:

Dar ce, se mai joaca careva? Nu a murit jocul de mult timp?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Habar n-am ce s-a întâmplat cu jocu, prima dată când l-am văzut, nu mă interesa, dar după ce am văzut un clip despre el, mi-am făcut poftă

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok atunci happy.

| aXy99 a răspuns:

Mai exista jocul ala? laughing

| Justme1997 a răspuns:

Nu este periculos jocul in sine, dar copiii (sau chiar adultii) pot fi atat de căpătați de joc ca nu observa nimic in jurul lor. Trebuie sa te uiti tot timpul in jur, sa il lasi cand traversezi strada si sa nu te ratacesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Personal am jucat și eu, însă e porcărie să ieși la "vânătoare" de pokemoni. Stai atent numai la telefon, de multe ori nu vezi pe unde mergi. Eu era să cad într-un canal descoperit din cauza jocului, apoi m-am împiedicat de borduri. L-am jucat la cerere ca apoi să pot scrie un review despre el pentru un site de gaming. M-au plătit pentru asta, însă jocul în sine este o mare porcărie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce deștept și atent ești happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deștept a fost ăla care a lăsat canalul descoperit, mai ales într-un oraș ca al meu. Și alt deștept care a ridicat bordurile precum marele zid chinezesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da n-ai putut să te uiți?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu se vad și bordurile în aplicația pokemon GO.

| Helper07 a răspuns:

Din neatentie se pot produce multe accidente.