| WxRo a întrebat:

De ce la rubrica tehnologie nu exista un template care sa ii ajute pe cei care pun intrebarile, dar mai ales pe cei care raspund. Mi se pare o chestie de bun simt. Daca ai o problema cu un laptop ...sa fii obligat sa scrii modelul de laptop. Ai problema cu un telefon ..la fel ..scrie modelul. Jumatate din intrebarile de aici nu au niciun sens.
Sau aberez eu cu gratie?

Răspuns Câştigător
| MasterGamer1995 a răspuns:

Gândește-te că cel puțin un sfert din site e alcătuit din copii, care după prostul obicei, se duc înainte după propria voință ( nu că ar fi un lucru rău ).
Deci cel mai probabil un sfert din întrebări nu vor respecta modelul, degeaba transformam site-ul in forum daca nu este nimeni să citească regulamentul.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Stii ce inseamna un template in primul rand?
Un template este interfata site'ului care poate fi facuta in html si css, in java etc.
Ceea ce spui tu nu se numeste in niciun caz template.
Cel care se ocupa cu siteul poate adauga rubrici obligatorii sau optionale, ai si un buton de contact si le poti trimite sugestii ca sa imbunatateasca site'ul.
Dar nu mai folosi cuvinte la care nu le stii intelesul.

| WxRo explică (pentru Evolution):

Te rog explica-mi tu ce inseamna un template. De unde vin toti "desteptii" astia care se pricep la toate si habar nu au de nimic.
Sa te invat d-soru`.

Computers
a. A document or file having a preset format, used as a starting point for a particular application

Asa ca te rog scuteste-ma de inteligenta ta...
Exact asta am intrebat si eu... daca citeai cu atentie ..de ce nu exista un format predefinit ( template ) care sa te oblige oarecum sa scrii niste detalii minime cand pui o intrebare la aria tehnica.
Dohh...

| Evolution a răspuns (pentru WxRo):

Eu m-am referit ca o rubrica nu inseamna un template.
Poate sa adauge atunci cand pui o intrebare inca 2-3 rubrici in care sa spuna detaliile.
Ce treaba are sa mai adauge un template pentru asa ceva?
Si daca "desteptii" de aici sunt slabi spre deosebire de tine, chiar nu stiu ce mai cauti aici.
World is yours laughing

| WxRo explică (pentru Evolution):

Tu te-ai referit gresit.
Iar daca world is yours also.ce cauti aici? macar ai citit intrebarea?