| Canndii a întrebat:

De ce mi se actualizează Windows-ul in fiecare zi? De cateva zile tot asa face si cand il sting imi apare "memory can't read..."
Ce tot are?

5 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Daca ai windows 10 te inteleg perfect. Sunt niste actualizari care pur si simplu iti ocupa din memoria hard si nu prea te ajuta cu nimic. Pentru a opri aceste actualizari trebuie dat cluck dreapta pe,,my pc,, si sa dai pe,,manage,,. Dupa ce ai efectuat acesti pasi si ti-a aparut casuta cu MANAGE trebuie sa dai click pe,,Services and Applications,, iar apoi pe,,Services,,.
Va vor aparea toate acele servicii oferite de windows.
Din toate acele servici dumneavoastra cautati,,Windows Update,,
Dupa ce l-ati gasit dati click dreapta pe,,Proprietati,, si va va aparea casuta unde apare,,Startup type,,,,, START,,,,, STOP,,,,, PAUSE,, etc.
Pentru oprirea actualizarii dese a windowsului apasati pe stop si selectati optiunea,, Disable,, atunci cand va apare la startup type MANUAL.

Daca va este mai usor va las un link cu un tutorial in engleza unde va arata aceiasi pasi.

https://www.youtube.com/watch?v=3rvUGfhiIus

Sper ca te-am ajutat!

| Surtulecs a răspuns:

Uitati si un tutorial pentru fixarea problemei legate de eroarea cu memoria:
https://www.youtube.com/watch?v=9aVDjGjX1oQ

| RAY a răspuns:

Si mie la fel
https://www.theguardian.com/......l-not-boot

da un system restore

Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca zilnic se repara, se peteceste.
E warza-warza.
big grin

| leapșa a răspuns:

Daca ai Windows 10, e simplu: dezactivezi "automatic update" si n-ai treaba dupa.