| TommyTom a întrebat:

De ce mi se cere sa platesc 100. 000USD din contul paypal? Si de ce paypal permite asta? http://i67.tinypic.com/awq2pz.png

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ai balanta negativa? Ai card atasat? Ai facut plati cu el? Mai multe detalii

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Acum am vazut poza. 100 000 USD? Ce tranzactii ai facut?
Ai comandat din greseala ceva ce costa atat?

| TommyTom explică (pentru danutzu96):

Am card visa atasat si 80€ pe el. In imagine se vede un anume Zander lloyd care imi cere $100.000, si eu am dat pe ''cancel'', dar daca eram adormit si dadeam pe ''plateste''? Mi se duceau toti banii din cont, cum poate permite paypalu' asa ceva...

| TommyTom explică (pentru danutzu96):

Nu, n-am comandat nimic... cred ca un necunoscut mi-a aflat emailul de la paypal si mi-a dat cerere sa-i dau 100, 000$, adica practic imi lua toti banii din cont daca dadeam accept

| danutzu96 a răspuns (pentru TommyTom):

Atentie mare cu paypall (desi nu cred ca se putea face plata, nu erau suficienti bani in cont). Balanta negativa inseamna datorie ce trebuie platita! Sunt cazuri de oameni care din diverse motive s-au ales cu balanta negativa si au pus firma de recuperari pe ei.

| TommyTom explică (pentru danutzu96):

Aoleu, da-mi mai multe detalii frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paypal nu este responsabil pentru unul care iti cere tie bani din terte motive. TU dai cancel daca stii ca nu ai treaba cu acea tranzactie si pa.
Daca mie imi cerea unul 500k dolari, si nu aveam treaba cu el, asta inseamna ca paypal este devina pentru asemenea chestie? Este "spam", da-i report la paypal si vezi pe ce baza face el asemenea actiune de trimitere catre email-ul tau a sumei respective de bani.