| marry a întrebat:

De ce mi se inchide laptopul? Stie cineva? Se inchide chiar daca e la incarcat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibile cauze:
-circuitul de incarcare/alimentare din interiorul notebook-ului este defect
-caldura excesiva din mediul ambiant cauzeaza inchiderea de siguranta a aparatului (eu stiu de la ultimul notebook pe care l-am avut ca temperatura ambianta maxima admisa era de 37 grade C)
-bateria este defecta (daca asta este problema, este foarte grav, putand face poc)...

| xBesTLifeX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i faza cu bateria pentru ca poti sa te joci si fara baterie atata timp cat il ai in priza

14 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| withoutme a răspuns:

L-ai scanat de virusi? Poate e unu de-ti face feste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se inchide cel mai probabil din cauza spraincalzirii, depinde ce laptop e si ce sistem de operare are. De exemplu, mie imi face asa pe vista sau seven. Daca ti se inchide pur si simplu du-l la service. Ai grija si cum il tii. Poate sa se inchida de exemplu cand stai in pat cu el in brate si blochezi sa circule aerul la cooler...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar cred ca e de la supraincalzire, cand joc un joc ma lasa 5-10 minute se incalzeste laptopul si se inchide de la sine. E "inchidere de siguranta" ca sa zic asa, pe timpul verii nu prea ai ce face, doar pe mess dar jocuri nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu ai curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, va rog sa ma ajutati: am un laptop Asus si intr-o zi mis s-a inchis, il deschid mi se aprinde, dar mi se inchide iar? Ce sa fac, va rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu Asus. Exact asa patesc si eu cu el, se inchide cand vrea si cand il deschid se inchide iar. Probabil ca laptopurile astea is facute sa dureze exact cat tine si garantia.

Alte răspunsuri
| Dyzz a răspuns:

Intra in Control Panel,, apoi Power options apoi,, system settings. Funda?

| Gino_Florea_1994 a răspuns:

Buna, si mie mi se intampla la fel... e inchiderea de siguranta.winking Eu ma joc pe marginea biroului ca sa nu se mai stingahee hee

| staudegeaba a răspuns:

Cel mai sigur e de la temperatura ridica la care lucreaza procesorul, nu este deloc bine sa stai la laptop daca este cald in camera, mai ales sa te joci la el. Cel mai sigur daca tot vrei sa stai la el pe vremea asta este sa iei un cooler extern, gaseste foarte bune sub 100 lei

| connex a răspuns:

Buna...laptopul se poate inchide si din cauza sistemului de operare gen:win 7. Am si eu un Toshiba satelite si nu am avut probleme cu el. Dar peste ceva timp a inceput sa mi se inchida. mi s-a spus ca este de la windows.