| GeneralR15 a întrebat:

De ce mi se inchide singur telefonul cand deschid in principal jocuri?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de telefon? Se inchide doar aplicatia sau se inchide telefonul? Poate are o eroare software/hardware. Incearca sa-i actualizezi versiunea de Android/Ios, incearca sa-l resetezi si dupa vezi cum face.

Bula
| Bula a răspuns:

Inchiderea telefonului poate fi din cauza
- memoriei de lucru putine (suntmai mute aplicatii mari pornite)
- bateriei slabite,
- componenta supraincalzita (de aplicatii prea mari si multe sau virusi)
- din cauza software (trebuie resetat).

Intai inchide toate aplictiile care sunt pornite, inainte sa pornesti orice joc.
Urmareste si nivelul de incarcare al bateriei!

| RAY a răspuns:

Se supraîncălzește