| anonim_4396 a întrebat:

De ce Mi se pune imaginea ecranului in dreapta si se vede doar jumatate din video? cand fac videoul pe tot ecranul

3 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Daca placa video nu suporta hardware acceleration, la vizionarea clipurilor pe YouTube sau alte site-uri o sa intampinati diferite probleme in momentul in care o sa doriti sa comutati clipul in modul full screen (pe tot ecranul) O sa observati ca acesta, in loc sa afiseze imaginile, va afisa niste culori ciudate, imaginea va flash-ui, intr-un cuvant nu veti intelege nimic din clipul video in modul full screen. Ca sa scapati de aceasta problema, nu trebuie decat sa dati click dreapta pe orice clip video, din meniul contextual alegeti Settings si in fereastra micuta care va apare debifati casuta "Enable hardware acceleration", apoi dati click pe Close si reporniti browserul. Acum ar trebui ca problema sa fie ca si rezolvata si sa puteti viziona linistiti toate clipurile in full screen. - See more at: http://blog.videotutorial.ro/......e-youtube/

| ProYgrec a răspuns (pentru stanly7):

Mie nu mi se flash-uieza ecranu mi se duce imaginea de la video in dreapta si vad numa jumate din imagine. si jumatatea din stanga e neagra

| ciotori a răspuns:

Din cauza placii video.