| PopândăuIRătăcit a întrebat:

De ce mi se tot blocheaza mouseul? Se blocheaza la intervale neregulate(in jur de cateva secunde).Se blocheaza, se aude un sunet ca si cum ai baga sau scoate o mufa USB din calculator si cand se aude din nou se deblocheaza insa revine la acelasi obicei in cateva secunde.Mouseul e nou de vreo cateva zile si am tot incercat sa vad pe la mufa daca e bagat bine sau ceva.Am ATI Radeon 9550/X1050 Series si am instalat de o saptamana un catalizator ATI dar problema a aparut doar in dimineata asta. Aveti vreun sfat?

10 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Problema asta am patit-o si eu acum 1-2 luni, aveam mouse-ul de vreo 8-9 luni, si cat de curand imi facea probleme, cand jucam si eu jocul acela Counter Strike nici nu aveam cum sa-l joc, mi se bloca pe loc si dupa cateva secunde isi revenea, iti faci nervi, aveam mouse d-ala cu capat de stick si l-am bagat pe fata la unitate, si cand mi se bloca il scoteam si il bagam si isi revenea, dar iti dai seama ce nervi iti face, eu n-am suportat si mi-am cumparat alt mouse. Succes

| PopândăuIRătăcit explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Mna,pana la urma am luat altul.La fir nu avea nicio problema iar de bagat la maxim mufa, era la maxim.Era nou nou fara niciun defect la vedere(cu luminita rosie sau optic).

| biwltyad a răspuns:

Poate sa nu fie mouseul compatibil cu windows-ul, un fir rupt, sau poate cel mai probabil, sa nu faca bine conectiunea la mufa, cand merge primeste electricitate ( + ce ii mai trebuie ) iar cand nu, nu primeste nimic, iar cand primeste di nou, scoate acel sunet deoarece calculatorul considera ca acum l-ai introdus,
Scoate firul di calculator, apoi baga mufa la loc si ai grija sa intre la la maxim.
Daca nu mmerge nici asa, poate fi prafuit senzorul (daca ai cu senzor ) sau se blocheaza rotita de la mouse (daca ai mouse cu rotita)

| xcristix a răspuns:

Ceva de genul mi s-a intamplat si mie cu un mouse nou, si probelma era firul care iesea din mouse si daca lipeam firul de partea stanga sau dreapta a mouselui imi mergea, uita-te daca atunci cand nu iti merge mai este aprins becul rosu sau bipuie - in acest caz inseamna ca vreun fir nu face contact bine. Funda?

| al3ks a răspuns:

Mouseul nu e compatibil cu windows-ul sau s-a rupt firul (trebuie sa desfaci mouseul sa vezi dc e vreun fir rupt ) happy funda?

| qawsed a răspuns:

Pai...asa patesc si eu doar ca mouse'ul meu e de vreo 5 anithinkinglaughing...il trantesc putin si cada sau misc firuhappy.

| EuFrate a răspuns:

Exact aceeasi problema am si eu, nu stiu de ce face asa. Ma enerveaza. Practic, se blocheaza cateva secunde dupa care isi revine! Nu stiu ce sa mai fac. Si la fel mi se aude sunetul ala exact ca la tine, de la ce o fi?

| Klaudiu20 a răspuns:

E simplu: dai la Control Panel, acolo cand dai iti arata View by: si sunt trei chestii - small icons sau large si mai e una Category.
Dai pe Category dai la Uninstall si iti arata un program ETD dai click, dai uninstall si iti arata daca vrei sa dai restart... asta e tot, multa bafta!

| Klaudiu20 a răspuns:

Dai la Control Panel de acolo dai la Unistall a program si iti arata un program ETD -dezinstaleaza-l si da-i restart.

| Al3xKIA a răspuns:

Deci am si eu aceeasi problema si am rezolvat sedtul de usor.
Cumparati niste alcool simplu/curat si baga varfu la stic inel si lasa-l vreo 2 minute max si dupa aceea curata-l cu ceva sa nu mai fie ud daca nu lasa l sa se evapore si incearca iar daca nu iti merge ia l in mana si dal de pereti pana isi revine happy