| cRonaldo7 a întrebat:

De ce mi se tot stinge pc? am reinstalat windows, am sters de praf componentele, le am scos le am pus iar. nu stiu ce sa ii mai fac. unii spun ca este de la procesor ca nu mai are pasta, unii spun de placa de baza, sursa. se stinge cum vrea el. odata am astept 1 ora dupa ce s a stins iar cand s a deschis in 5minute s-a stins, iar odata l am deschis imediat si nu s-a mai stins. deci vreau sa stiu ce trebuie sa inlocuiesc, cred ca trebuie sa cumpar alta sursa. sugestii va rog?

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Cand mi s-a intamplat mie, era de vina Hard-ul! Vezi daca se inceinge tare... schimba-l!
Pentru a afla temperatura exacta (+ multe alte lucruri) foloseste programul HDSentinel (este gratuit).

| Jipa95 a răspuns:

Pai da noi de unde sa stim ce are? Cum ai spus si tu la intrebare, poate fi sursa de alimentare, supraincalzirea procesorului, sau eventuale defectiuni ale placii de baza / hdd. Du-te cu el intr-un service!