| dienutzza_5627 a întrebat:

De ce mie plin C`u cand abia am cateva programe instalate? angry de 1 luna mi-am refakut windows`ul si abia ca mi-am pus opera, mozzila, messu, antivirus, winamp, si inca ce e necesar.Nu mi-am instalat jocuri sau stiu eu ce programe.Doar ce e necesar! si tot imi apare ca Low Disk Space.Am incercat disk cleanup cu putin m`a ajutat iar azi numa cautam pe net si mi s`a facut si mai putin loc.Ma dispera dejaangry! Din ce cauza poate fi?

6 răspunsuri:
| yomanu a răspuns:

Instaleaza Ccleaner si dai o curatare : http://www.piriform.com/ccleaner

Descarca Advanced Space Hunter 2. 53 mai exact ASH079. EXE apoi il instalezi : http://www.jimjams.com/downloads.html
cu acest program te uiti la grafice si vezi unde ai mult spatiu ocupat

| camionagiull a răspuns:

Pentru ca ai GB putini in C si unele programe ocupa mult mai ales windowsu xp ocupa vreo 3-5 gb asa si la mine cand am reinstalat ocupatat numai windowsuhappy pune vreo 30 de gb daca ai hardu peste 100 de gb!

| Madalin a răspuns:

Eu am in C 30 de gb.si n ma deranjeaza, dar am patit si eu asta candva, am reinstalat windowsul dar am dat la now change si atunci tot ce av avut pe el a ramas da ascunse.Asa ca ocupa memoria si nu stiam de ce
eu zic sa vezi partitia sau sa pui windowsul din now

| deletedprofile a răspuns:

Ai plin Cul pentru ca tii multe pe desktop...

| Ioana666lore a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic am doar 12 ani si nu ma prea pricep la astea Instaleaza Ccleaner

| claudia94 a răspuns:

Pentru ca partitia C are prea putini gb, daca reinstalezi, fa partitia C de minim 10-15 gb, iar aici nu lasi decat windows-ul si programele importante pentru pc, restul chestiilor in D.