| Superior a întrebat:

De ce naiba ai cumpara asa ceva?
https://www.emag.ro/......D70JQ2BBM/

11 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Habar nu am!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Too much money bro

| Superior explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu asta e ideea, ideea e ca cu 3000 de lei faci un calculator de 50 de ori mai puternic decat acea chestie! Pana si un telefon de 800 lei intrece acea chestie!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Superior):

Ma refeream ca iti iei chestia aia cand ai prea multi bani.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Asa e, cand ai salariu de 100 mil sa zicem nici nu te mai uiti la pret si specificatii!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru alexboss2020):

Nici nu are review ca oamenii nu-s asa prosti ca sa-l cumpere. haha

| alexboss2020 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Tu daca ai fi bogat si ai avea 4x sli gtx 1080 ti ai cumpara asa ceva? Eu chiar daca as avea bani nu as face asta!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru alexboss2020):

Ce-i 4x sli gtx 1080?
Nup, i-as da pe pantofi sau haine.

| Superior explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Https://www.pcgarage.ro/......x-352-bit/ Acesta este un GTX 1080 TI, si le face in SLI (cumpara 4 astfel de placi video si le foloseste deodata) pentru a avea FPS-uri foarte foarte mari, chiar si pe rezolutii de 8k. Totusi necesita un i9 sau AMD Threadripper sa nu faca bottleneck, o placa de baza foarte solida cu 4 sloturi PCIe, ca sa fie totul ok 64GB de RAM si o sursa de 1200W, cu certificare GOLD.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Superior):

Am inteles tot...

| RB26DETT a răspuns (pentru Superior):

Ha Ha Ha! Un telefon intrece acea chestie? laughing Frate nu compara mere cu pere, un procesor de pe un telefon este mai mic decat procesorul de pe laptopul respectiv, ce inseamna asta? mai putini tranzistori in procesorul telefonului, mda, vei totusi, procesoarele de telefoane sunt mult mai slabe decat cele de laptopuri, de ar fi la fel de puternice nu te-ar tine bateria nici 1-2 ore, procesorul ala urca la 3.6 ghz, dual core dar are 4 threaduri, procesorul grafic iar, este mai puternic decat ce gasesti pe telefoane, mai ales alea la 800 de lei, chiar si 1600, aha?!
Ia-ti tu un Samsung S8 si eu cu laptopul ala sa vedem care lucreaza mai rapid, daca ar fi sa punem prin absurd, un S8 sa randeze un video pe pariu ca-l randeaza mai greu decat laptopul ala!
Asa intr-adevar este mult prea scump laptopul pentru ce ofera dar nu compara mere cu pere!