| justagirl21 a întrebat:

De ce nu am sonor la calculator? nu merge nici pe youtube si nici pe calculator vreau raspunsuri serioase! dau fundahappy

16 răspunsuri:
| BaseplateV1 a răspuns:

Verifica-ti cablurile happy

| VL4DST3R a răspuns:

Daca ai boze, firul este intrerupt undeva, daca ai direct din ecran boxele vezi la meniul de la bara de start diin dreapta jos daca nu-i cumva bifat mute. Funda? big grin

| Fmoviess_Fmoviess_Emil_1981 a răspuns:

Ai driveru de la placa de sunet instalat?

| mateielisey a răspuns:

1.ai nevoie de drivere dar asta inseamna ca nici pana acum nu s-a auzit
2.e dat pe mute.cauti in control panel din start
3.numi vine altceva in mintebig grin

| RareşTPUro a răspuns:

Ai incercat sa vezi daca e pe mut sau sonorul este setat prea incet de la calculator (nu de la boxe)? Daca nu este asta, atunci ai probleme cu Realtek HD Audio. Este placa de sunet. Si trebuie reinstalata. Si daca nu merge reinstalata, cea mai buna solutie e sa reinstalezi Windowsul.

| LionelAndres a răspuns:

Verifica in spatele unitatii ca firele audio sa fie bagate bine iar dupa duce in Start-Control Panel-Sounds and Audio Devices, sa nu fie pe mute :*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna poate nu a-ți instalat placa de sunet, vede ți din calculator unde poate fi buba.

| Official195 a răspuns:

Poi intai verifica conexiunile.dar degeaba daca nu ai drver-ul pentru sunet instalat, ca sa il gasesti descarca Everestwinking

Alte răspunsuri
| Damian_Ramona_1990 a răspuns (pentru BaseplateV1):

Am verificat dar tot nu merge

| Dumea_Marian_1962 a răspuns:

Am avut pana azi sonor. Am schimbat mausul azi, nu mai am sonor.

| Steaua_Darius_1998 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa instalezi sonorul

| Zoll_Daniel_1966 a răspuns:

Nu am sonor la calculator

| Comariţa_Mărcuţ_1958 a răspuns:

Nu am sonor pe laptop

| Grosu_Florentina_1972 a răspuns:

Nuam sonor la calculator
ce sa fac