| LanguageMaster a întrebat:

De ce nu există cărți de securitate cibernetică în limba română?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar exista?

| PainTech a răspuns:

1. Piata e destul de mica. Mulți români nu au apă caldă, tu întrebi de securitate cibernetică.
2. Marea majoritate din cei care sunt interesați de securitate se descurca in mare cu engleza. Deci are sens să scrii in engleza...
3. Domeniile de mare actualitate nu le mai găsești în cărți așa des. Până scrii tu cartea, până o bagi la publicat informațiile sunt deja "outdated". Ceea ce găsești în cărți sunt principiile de baza, care vor fi valabile și peste 20-30 de ani.

De ce nu scrii tu o carte de securitate cibernetică in limba romana atunci?

Nu te gândi la probleme. Gândește-te la oportunități!

| AdelinaC a răspuns:

Exista, dar sunt slabe rau comparativ cu cele in engleza. In general in it daca vrei sa faci ceva ok, nu cauta in limba romana decat daca vrei ceva de inceput gen introducere

| Osneros a răspuns:

Care ar fi rostul? Daca nu stii engleza, oricum n-o sa ai treaba cu domeniul, toate "sculele" fiind in engleza.