| AAAdelin a întrebat:

De ce nu imi apare in instalarea de windows 7 ultimate acele optiuni de a sterge/formata/adauga partitii? Nu am nici un buton decat Next / Refresh / Load Drive(sau ceva de genu) Nu pot sa formatez hdd-ul in nici un mod mai usor, ce are, am incercat aprox. 3 instalari de windows 7 ultimate! V-a rog, cup pot sa formatez tot hard discul si sa imi fac eu partitiile? Multumesc anticipat! Am uitat sa mentionez ca nu imi merge sin setarile de administrator din Control Panel.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Dai la advanced si ai acolo optiunea de format, stergere si creere de partiti noi. Daca dai pe next fara sa dai frormat, iti instaleza windows-ul peste cel vechi! Pe scurt, te alegi cu un system varza...

| AAAdelin explică (pentru ROB3RT89):

Am dat la Advaced si imi apar partitiile vechi, am incercat mai multe CD-uri, dar nu mi-a mers, si am anulat instalarile.
crezi ca ma pori ajuta cu o instalare, sau de ce nu imi apar chestiile alea?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru AAAdelin):

Le stergi si creezi altele! Poti sa le face si dupa ce intelezi windows-ul din mange si disk management.Cand iti apar partitiile vechi, dai un refresh. Dupa ce apar partitiile, le dai delete si creezi altele si le aloci cati gb vrei la fiecare in parte. Windowsul il instalezi in c si mai faci una sau doua partiti pentru media.E imposibil sa nu mearga...

| MrHeadshot a răspuns:

Nu iti apare pentru ca nu ai bootat de pe DVD ci ai dat Start Installation din My Computer.Pentru a putea formata tot HDD-ul trebuie sa bootezi acel DVD sin bios.Bafta!(Funda?)