| Master151 a întrebat:

De ce nu imi booteaza pc de pe usb? Am selectat din bios : 1 hard disk boot priority -apoi add bootable in cards pe 1 apoi firs boot priority usb -fdd. Apoi dupa ce salvez se restarteaza si scrie boot from cd si sta asa. De ce?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles nimic, stiam ca la placiile de baza mai vechi trebuia sa alegi usb-hdd la first boot device

| Master151 explică (pentru anonim_4396):

Asa am ales.Dar nu este usb -hdd. Este usb-fdd, usb-zip, usb-cdromatat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Master151):

Ce placa de baza ai? stick-ul usb merge pe alt calculator? e bootabil?

| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 a răspuns:

Pai da pornire apoi apesi continu pe f8 sau f11 pentru a selecta manual direct usb priority