| Puf a întrebat:

De ce nu imi citeste calculatorul dvd-urile goale? Am dvd-rom.

13 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Dvd-rom nu poate inscriptiona dvd, doar le citeste. La cele goale nu are ce citi, nu stiu ce ai vrea sa faca.

| CataC a răspuns:

Teodor10, daca e gol ce ar putea sa citeasca?

| teodor10 a răspuns:

Ori nu ai dvd-rom, ori este rau dvd-ul

| teodor10 a răspuns:

Pentru Cătălin, nu a zis nimeni pe aici că vrea să inscripţioneze vreun dvd, doar ca nu le citeşte. Amii mai încearcă sa sa resetezi dvd-romul intrând in my computer >properties>hardware>device manager>DVD/CD-ROM drivers.

| teodor10 a răspuns:

Ti-l citeste si atunci cand este gol, doar ca in loc de DVD-RAM drive va aparea CD drive, si bineinteles ca este gol daca intri.

| Puf explică:

Am dvd-rom si am incercat mai multe dividiuri si nu il accepta pe nici unul

| Zuza_2058 a răspuns:

Pai daca e gol cum sa ti-l citeascahee hee

| gimiaurel a răspuns:

Nu mai ranjiti degeaba, are dreptate cand spune ca nu ii citeste dvd-urile goale. De fapt este impropriu spus 'citeste', nu le detecteaza, am aceeasi problema, imi detecteaza doar pe cele cu continut. Cred ca este dus, copt.

| مازن_مازن_1980 a răspuns (pentru gimiaurel):

Acelasi lucru mi se intampla si mie. ai gasit vreo solutie?

| Dallas_Gaby_1996 a răspuns:

Nu mai Incerca sa afli raspunsuri cum a zis si CataC daca ai DVD-ROM nu iti poate citi DVD gol numai cele inscriptionate daca vrei sa poti sa inscriptionezi DvD iti trebuie un DVD-RW Sau un CD-RW sper sati fii fost de ajutor

| مازن_مازن_1980 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. nu ca nu il citeste dar nici macar nu arata ca e introdus si asta se intampla doar la dvd-urile noi si nu am gasit solutia nicaieri

| Rda_Andreea_1989 a răspuns:

Buna eu am cu totul invers am dvd plin mil arata dar cand dau sa il deschid imi arata ca e gol...ce trebuie sa fac

| Todea_Marian_1994 a răspuns:

Am si eu o problema asemanatoare nu imi citeste dvd goale da nu ma lasa nici sa scriu imi zice sa introduc un dvd (imi citeste absolut orice cde gol plin nu conteaza chiar si dvd pline da goale nu imi puteti da un raspuns va rog