| mihaelaemi a întrebat:

De ce nu îmi functioneaza cardul de memorie pe telefon si ce pot face?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifici, daca ai introdus card-ul in pozitie corecta
2. Incerci cu alta cartela de memorie
3. Duci telefonul la un service sa repare slot-ul card-ului de memorie, fiindca nu face contact.

| mihaelaemi explică (pentru Bula):

Telefonul recunoaste cardul dar nu imi pot descarca nimic. Cardul este gol.

| Bula a răspuns (pentru mihaelaemi):

Daca telefonul "vede" cartela, dar nu se vede nici un continut de pe ea, atunci cartela poate fi defecta.
Incearca s-o FORMATEZI din TELEFON si sa setezi descarcarile pe card (nu in memoria telefonului).

Daca nici dupa acesta nu merge, incearca alta cartela de memorie.

| mihaelaemi explică (pentru Bula):

De unde setez descarcarile pe card?

| Bula a răspuns (pentru mihaelaemi):

Majoritatea telefoanelor moderne salveaza automat pe vard, daca o vad.
Totodata, la setari exista si posibilitatea de a gestiona cartela de memorie, doar trebuie "sapat" putin. happy