| SebiSeringa a întrebat:

De ce nu imi merge netul (de ex: nu pot sta pe Facebook, nu se incarca nicio aplicatie sau pagini din browser) cand vorbesc la telefon? Mentionez ca sunt pe Digi Mobil

7 răspunsuri:
| Heureuse a răspuns:

Si ce este amuzant?
Din cate stiu acel net nelimitat are totusi o limită 50 Gb 4G si 5 Gb 3G. Daca l-ai consumat traficul se reduce la jumate, adică e un fel de n-ar mai fi pentru că paginile încărcate durează mult, iar dacă consumă mult net nu mai merge. laughing (acum să rad2 si eu)

| SebiSeringa explică (pentru Heureuse):

Faze e ca tot timpul e asa, si cand se resteaza contoarele de trafic de netwinking

| Heureuse a răspuns (pentru SebiSeringa):

Atunci înseamnă că nu merge din telefon. Ori setările nu sunt corecte, ori are vreo problemă telefonul. Sterge setările existente, instalează altele si dai restart telefonului asa trebuie sa mearga. happy
Este telefonul nou sau este o problemă recent apărută?

| SebiSeringa explică (pentru Heureuse):

E un telefon nou E-Boda de la Digi. Ma poti ajuta sa remediez cumva problema? sad

| Heureuse a răspuns (pentru SebiSeringa):

Sincer nu prea am auzit de acest telefon, iar problema cu ele este că sunt mai greu de setat anumite setari. O prietena avea un Utok si nu se putea conecta la google play. Am fost la un service sa intreb si nu au gasit problema. laughing, dar am gasit-o singura.hee hee
Cert este că e putin mai greu cu setarile. Dacă ai adăugat setarile manual retele mobile- mai multe- punct de acces- si il setezi conform digi si nu merge du-te la ei sau sună direct la relații cu clienții au *777 si rezolvi problema sigur. Succes. Să imi spui dacă ai reușit. happy

| SebiSeringa explică (pentru Heureuse):

Setarile mi-au fost facute de cei de la Digi. Dar problema mea e doar ca nu merge sa folosesc netul in timp ce vorbesc cu cineva la tel, in rest nu am treaba.

| Heureuse a răspuns (pentru SebiSeringa):

Le-ai făcut ulterior sau le aveai cand ai pus întrebare? Cert este că nici la mine nu merge când vorbesc la telefon si cred ca asta tine mai mult de performanta telefonului. Dar nu stai non-stop sa vorbești. Asa ca iti ramane timp sa stai le net.