| Lory_Mihai_1994 a întrebat:

De ce nu imi reda filmele prin wifi pe o plasma Samsung? Ce trebuie sa instalez sau sa ii fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Plasma are wi-fi?

| dannyel86 a răspuns:

Pentru Wi-fi, Samsung cere un adaptor compatibil, care sa faca posibila comunicarea intre dispozitive. Nu orice adaptor wi-fi se potriveste, de aceea e bine sa consulti manualul digital sau tiparit. Daca modelul tau de plasma nu are wi-fi incorporat, trebuie sa cumperi un astfel de adaptor. Citeste cartea tehnica, pentru mai multe detalii!

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Daca ai wifi integrat, si vrei sa rulezi filme de pe pc pe TV atunci pe pc vei avea nevoie de un server smb pe pc. unde copiezi filmele iar apoi le de dai play din tv. Desigur poti avea smb si pe un NAS. Depinde ce protocoale suporta tv-ul. Ce model ai ca sa-ti spun mai multe?

| Lory_Mihai_1994 explică:

Este Samsung are wi.fi incorporat

| Lory_Mihai_1994 explică:

Samsung 32j5500

| Lory_Mihai_1994 explică:

Da are wifi Samsung 32j5500