| Believe9 a întrebat:

De ce nu mai imi functioneaza Avast? Imi tot apare cand vreau sa il deschid:" The instruction at 0x777aa1e2 referenced memory at 0x00000050. The memory not be read." Ce ar trebui sa fac ca sa functioneze?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu mai ai memorie ram sufiecienta pentru a functiona corespunzator antivirusul.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza avast, restarteaza, ruleaza ccleaner, reinstaleaza avast.
eu as alege un alt antivirus. tu daca vrei continua sa utilizezi avast. gusturile nu se discuta.

| halogen001 a răspuns:

Se poate incerca curatarea registry cu ccleaner
https://www.piriform.com/ccleaner/download/standard
Se da click pe Registry, Scan for Issues, dupa sacanare se da Fix selected issues, se da yes la backup changes to the registry, apoi save (se creaza un fisier cu un nume de genul cc_20141031_215327.reg pe are il putem folosi sa refacem printr-un dublu click pe el, ce a fost in registry daca vedem ca ceva nu merge bine dupa curatarea cu ccleaner). Dupa aceea dam Fix All Selected Issues, apoi Close. In felul asta o parte din ce e in plus in registry este sters si calculatorul ar trebui sa mearga mai bine. Se poate reveni la ce a fost inainte de curatare prin dublu click pe fisierul de genul cc_20141031_215327.reg din My documents care are ca efect reintroducerea in registry a datelor sterse.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Se poate incerca si dezinstalarea si reinstalarea avastului.

Răspuns utilizator avertizat