| Anaa939839393 a întrebat:

De ce nu mi se conecteaza laptop-ul la internet? Imi zice ca nu gaseste nici un dispozitiv iar cand conectez prin cablu tot nu merge!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Drivere dispozitiv wifi, lan nefuncționale sau
n-ai conexiune la net

verifică cu un alt pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti pe Mod Avion.

| Anaa939839393 explică (pentru anonim_4396):

Nu...e un laptop mai vechi 4 ani, si am schimbat windos-ul si cand se deschide, nu-mi apare wifi, imi apare acel "X"

| Adrian5575 a răspuns:

De pe telefon merge? Poate a picat netul. Daca pe telefon merge, inseamna ca s-a intamplat ceva la drivere sau placa de retea.

| Anaa939839393 explică (pentru Adrian5575):

Da, toate dizpozitivele merg, doar acest laptop, la care am schimbat windos-ul

| Adrian5575 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Trebuia sa mentionezi si ca ai schimbat windows-ul. Vezi ce scrie pe fundul laptop-ului, ce model e, intri de pe alt laptop/PC (sau chiar telefon) si descarci driverele pentru placa de retea pentru laptop-ul respectiv, le pui pe stick (daca descarci cu ajutorul telefonului, iti trebuie cablu de date), bagi apoi stick-ul in laptop si instalezi placa de retea.