| andrei123145632 a întrebat:

De ce nu mi se salveaza imaginea in tot paint-ul? https://postimg.cc/image/uw9h23n8r/

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pentru că imaginea (chestia aia din colțul din stânga sus) are o rezoluție / dimensiune ( nnn x mmm pixeli), iar imaginea din Paint unde o „lipești" are o rezoluție diferită ( țțț x www pixeli, cu nnn « țțț, respectiv mmm « www).
Paint e cam cel mai idiot program de prelucrat imagini. E bun pentru copii, să mâzgălească ceva pe ecran în loc să mânjească pereții casei cu carioci.
Folosește the GIMP pentru prelucrare imagine. Sau măcar irfanview (deși e un utilitar de vizualizare, are opțiuni destul de puternice de manevrare a imaginilor).

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Incearca sa folosesti tasta PrtSc in program si apasa Ctrl+V in Paint.

| andrei123145632 explică (pentru LPCTSTR):

Asa fac, si nu arata in tot paintul, adica orice poza as face, arata asa

| Extraterestru2 a răspuns:

Si in proiect arata asa? Doar in colț?

| andrei123145632 explică (pentru Extraterestru2):

Nu, orice poza arata asa in paint

| LPCTSTR a răspuns (pentru andrei123145632):

Incearca sa folosesti Shipping Tool si luand poza si marind-o in Windows Viewer.