| RM94 a întrebat:

De ce nu pot folosi toata memoria RAM? Am Windows 7 Professional (64bit) si 4 RAM instalati, dar sunt folositi doar 3. www.imgur.com/JBmI6F2

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai placa video integrata, restul este folosit de placa integrata. Daca nu cauta in bios sa activezi memory remap

| RM94 explică (pentru Intruder19):

Placa de baza nu are placa video proprie, am o placa video separata. In bios nu gasesc memory remap. Uite cum arat meniul din bios-ul meu www.youtube.com/watch?v=9F3Q662jY5M

| gelu1970 a răspuns:

Start/msconfig/boot/advanced options/
desbifeaza "cantitatea maxima de memorie" in cazul in care e bifata.
dupa restart vezi daca e vreun schimb.