| oODonViperOo a întrebat:

De ce nu pot instala DirectX 10 sau 11? Imi da ceva eroare cu"DXerror log si Directx log". Placa video e Placa video Gigabyte Radeon R7 250 OC 2GB DDR5 128-bit si zice ca suporta directX 11.2.

P.S. Am windows 7.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai driverele catalyst?

| oODonViperOo explică (pentru sltlp):

Da.

| oODonViperOo explică (pentru sltlp):

Nu am ce sa iau de acolo.E powerpoint si media audio...

| sltlp a răspuns (pentru oODonViperOo):

Dar si jocurile isi isntaleaza direct X. ce se intampla deci daca folosesti un joc cu dx11?

| oODonViperOo explică (pentru sltlp):

Sniper elite III am incercat si imi dadea eroare 0xc00007b sau imi zicea de directX ca are nevoie de versiune mai mare sau nu reactiona cand intram in joc.Una dintre astea 3.

| sltlp a răspuns (pentru oODonViperOo):

Vezi ca ai directX in discul de la fiecare joc(Setup).

| KodrutZ a răspuns:

Pai Windows 7 are DX inclus, ce naiba mai vrei sa instalezi la el?

| oODonViperOo explică (pentru KodrutZ):

Sunt jocuri care cer DX 10+, el are doar 9. happy

| KodrutZ a răspuns:

DXdiagu' ce zice? Tare mi-e ca problema ta e de la jocuri si nu de la Windows, driver sau placa.

| ionut7x7 a răspuns:

Nu-ti supoarta placa audio probabil