| andrefrancais a întrebat:

De ce nu pot sa imi bag contul Microsoft atunci cand fac setupul dupa instalare la win 8.1? La win 10 ma lasa sa imi bag contul Microsoft, imi gaseste auto placa de retea, dar de ce nu o gaseste si windows 8? Imi dati va rog o rezolvare?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

"De ce nu pot sa imi bag contul Microsoft"
"La win 10... imi gaseste auto placa de retea, dar de ce nu o gaseste si windows 8"

esti ASA DE DRAGUT... CAND II RASPUNZI SINGUR
MAI ALES CAND RASPUNSUL E
E V I D E N T

EVIDENT nu poti sa iti bagi contul la setup pentru ca nu ai internet
EVIDENT ca ai un calculator mai nou si win8 nu vine default cu driverele de la placa ta de retea, spre deosebire de win10 care E MULT MAI NOU

rezolvarea e sa pui drivrele de placa de retea la win8, insa NU le poti pune inainte de a termina de instalat (sau le poti, dar e asa de greu ca o sa te urci pe, pereti) si abia dupa aia sa bagi contul

o alta solutie (daca, CHIAR TE MANANCA IN... UNDE SOARELE NU PATRUNDE sa iti bagi contul Microsoft NEAPARAT la setup) e sa iti pui temporar alta placa de retea, usb wifi de exemplu, si sa o tii pana termini de instalat, bagat cont si updatat drivere de la placa de retea principala