| LoL2000 a întrebat:

De ce nu recunoaste calculatorul hard disk-ul? Il conectez dar nu-l recunoaste! funda happy

Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Vezi fie conectat jumer-ul pe slave

| LoL2000 explică (pentru petrica1111):

Aha, ok mersi.

| LoL2000 explică (pentru petrica1111):

Este acolo......deci nu e asta.

11 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

In BIOS este vazut? Daca este mai vechi (este pe ATA) verifica jumper-ii, cel de pe care bootezi (ai Windows) sa fie master si celalalt sa fie slave.

| LoL2000 explică (pentru introduaicinumele):

Nu e nici asta. ca am verificat de 3 ori.

| DenisIonut01 a răspuns:

Click dreapta pe computer proprietati device manager > hardisk si sus in fereastra vezi o lupa mica pe un monitorwinking

| LoL2000 explică (pentru DenisIonut01):

Mersi, dar esti departe de ce am intrebat eu happy

| gir861 a răspuns:

Încearcă pe alt calculator sau cu alt cablu de date. Dacă e vorba de un hard vechi s-ar putea să se fi dus partea electronică.

| LoL2000 explică (pentru gir861):

Nu nu este stricat, deci nu e din cauza asta.

| introduaicinumele a răspuns (pentru LoL2000):

De unde stii ca nu este stricat? Pe alt PC merge? Totusi este electronica, se poate duce in orice moment.

| LoL2000 explică (pentru introduaicinumele):

Da merge pe alt PC tocmai de asta zic.

| Molecula a răspuns:

Daca ai 2, nu merg aman-2 deodata la toate calculatoarele