| ANONIMANON a întrebat:

De ce nu se mai incarca tableta de la priza? Se incarca doar prin conectare USB la PC. Care poate fi problema? Adaptorul nu este devina l-am verificat.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate asa e setat

| ANONIMANON explică (pentru RAY):

Pana ieri merge sa o incarc de la priza.

| RAY a răspuns (pentru ANONIMANON):

Si azi numai merge? ciudat deci nu ma ocup de smpartphone la laptop /pc cand nu se incarca e sursa de vina sau bateria da la tine se incarca, de vina ceva trebuie sa fie

| ANONIMANON explică (pentru RAY):

De fapt acum cateva minute mi-am dat seama ca ea arata ca se incarca dar de fapt nu se incarca. Nici la priza nici la PC

| RAY a răspuns (pentru ANONIMANON):

Ma miram si eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANONIMANON):

Curata contactele si schimba mufa micro usb, asa am patit si eu cu telefonul meu, il bagam la incarcat se auzea sunetul arata ca incarca dar nimic, am curatat contactele si am luat cablu nou si am rezolvat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prin micro usb, e posibil sa fie mufa de la adaptor, incarca de la priza cu alt adaptor de la un telefon vezi daca merge, de obicei micro usb se strca foarte repede

| ANONIMANON explică (pentru anonim_4396):

Da e micro usb. Problema e ca din intamplare incarcatorul de la tableta se potriveste cu telefonul si pe acesta merge sa il incarc de la priza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANONIMANON):

Incearca sa o incarci cu incarcatorul de la telefon vezi daca merge, de multe ori sunt probleme cu contactele de la micro usb ori din incarcator ori din tableta, incearca sa le cureti cu ceva subtire da incet sa nu rupi ceva pe acolo

| WhiteTheShowZ a răspuns:

Du-o la reparat sau du-o in garantie ca poate e stricata.

| ANONIMANON explică (pentru WhiteTheShowZ):

Asa dintr-o data. Uita-te aici ce mi s-a intamplat: http://www.tpu.ro/......t-o-de-la/
Am scos-o de la incarcat si dupa 5 minute cand am pus-o iar nu se mai incarca