| SonicAndrei a întrebat:

De ce nu se mai pornește Google Play?

Am o tabletă Allview iar de câteva zile nu mai pot folosi Magazin Google Play. „Dau clic" pe iconiță, se pornește aplicația dar în maxim 3 secunde se oprește brusc. Am încercat să repornesc tableta, am oprit forțat aplicația, am revenit la versiunea din fabrică, am șters memoria cache, am dezactivat (apoi reactivat) aplicația și am șters datele... dar nu a mers. Din când în când pot intra pe Google Play, dar dacă dau Update (sau instalez ceva) se oprește iar și câteva zile iar nu pot intra pe aplicație. DACĂ ȘTIE CINEVA O SOLUȚIE (fără să resetez tableta) VĂ ROG SĂ-MI SPUNEȚI

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Opreste-o(tableta)si reporneste-o. Apoi incearca sa intri iar pe aplicatie.

| SonicAndrei explică:

Voi încerca varianta cu backup-ul, oricum, voi mai încerca și eu...

| SonicAndrei explică:

Am găsit o altă variantă: nu am „reparat" Google Play dar am făcut rost de „Aptoide". E ca Google Play.

| CSIISC a răspuns:

Ar fi o solutie doar sa-ti pastrezi datele printr-un backup si du pasa dai reset altfel nu vad cum

| SonicAndrei explică (pentru CSIISC):

ÎNTREBAREA 2 :
Dacă fac backup, apoi resetez tableta, îmi pot recupera ABSOLUT TOATE DATELE? Am recorduri la multe jocuri (am terminat NFS Most Wanted, Hungry Shark Evolution, lv 60 la Pou... etc...) și nu vreau să pierd recordurile.

| AlexM12345 a răspuns:

Pai am eu o idee. Intri pe Google Chrome
si scrii Google Play si vei putea naviga normal.

| SonicAndrei explică (pentru AlexM12345):

Mersi de răspuns, dar de atunci am reușit. S-a rezolvat de la sine (probabil așa cum s-a defectat) și acum merge fără probleme Google Play.
Totuși, nici cum ai zis tu nu mergea. Puteam să văd aplicațiile prin Google Webstore, dar nu le puteam downloada sau instala.